Menu

Walka Z Rakiem Złośliwym

Walka Z Rakiem Złośliwym Walka , nadzieja , przeżycia , codzienność

Onkologia szpital w Lublinie

dominika1997.

Okazało się , że mam Raka złośliwego jajnika ( rak pływa we krwi , nawet po usunięciu jajnika ) co dalej ? Szpital - poradnia pokazywanie wyników itp . Już w tedy dowiedziałam się , że nie bd łatwo , usłyszałam od lekarzy " Niestety Pani Dominiko , ale zgłasza się Pani za kilka dni do nas Na pierwszy Cykl Chemioterapii " . Wychodząc z stamtąd w głowie multum pytań , pełno strachu . Po tej wiadomości usiadłam sobie na spokojnie pod szpitalem na ławeczce i pierwsze co to co to gogle " Co to jest chemioterapia : " Chemioterapia jest sposobem leczenia raka. Dzięki tej metodzie można niszczyć komórki nowotworowe w całym ciele, gdziekolwiek by się one nie znajdowały " Siedząc i czytając to płakałam . Jadąc z Lublina do kraśnika nadal myślałam, że to sen , że to się nie dzieje naprawdę , ale to się działo patrząc na mój brzuch rozcięty od pępka aż do pod brzuch! 

 

 

Teraz pewnie myślicie co na to rodzina ? 

A no , każdy był w szoku , każdy mi współczuł , że to akurat mnie musiało dopaść w tak młodym wieku 19 lat .

Byłam załamana. W głowie tyle pytań , myśli jak to bd wyglądać .

 

1 dnia rejestracja do szpitala , za każdym razem było to męczące , za każdym razem musiałam przyjednać rano aby wykonać badania takie jak pobrać krew czy ECHO wykonać , krew ... musiałam czekać aż zbadają 2 godzinny siedzenia i czekania aż w końcu bd moja kolej , nareszcie doczekałam się i ja , pokój nr 3 wyskoczyło na ekranie nr ten i ten O TO JA , wchodząc tam miałam różne sceny ! ale nie było tak źle , sprawdzanie jakie są wyniki , waga , mierzenie , wywiad , przebranie się i na oddział . Oczywiście zawsze był i jest przy mnie mój narzeczony Piotrek , którego bardzo kocham i DZIĘKUJE mu za to że pocieszał mnie w trudnych chwilach . Na wydziale musiałam odczekać swoje na moje łóżko , pamiętam jeszcze jakby to było wczoraj , że łóżko miałam od okna . I znowu badania , wywiady 500 razy to samo no ale cóż przepisy . Wiecie co było masakrą jak wchodziłam na oddział ? Panie z łysymi głowami w turbanach miałam  nadzieje , że ja tak nie bd wyglądać , pierwsza noc nie przespana , ten zapach , tej chemii czuć ja wszędzie było na drugi dzień okazało się , że bd musiała leżeć tu 7  dni cały tydzień 1 dzień kroplówki nawadniające 2,3,4,5,6 chemia z kroplówkami chemia wyglądała jak kroplówka ale była okryta zielona warstwą żeby promienie światła się nie dostawały okazało i się , że bd mieć tych cyklów , aż 4 ... tydzień w szpitalu około 2 tygodni w domu na odpoczęcie od chemii , już w pierwszym dniu dowiedziałam się , że wypadną mi włosy bo mam mocną chemie byłam załamana bo włosy miałam do pępka ( mam 180 wzrostu ) , Już przed 2 cyklem nie miałam włosów tak szybko mi wypadły , gdy miałam golona głowę pamiętam , że strasznie płakałam , ale każdy mnie pocieszał , że odrosną i bd jeszcze piękniejsze i zdrowsze niż wcześniej .... i tak do 3 cyklu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [medcorp.pl] 95.40.207.*

    Walka z tą chorobą jest bardzo długa i nie raz bardzo ciężka. Dobrze jest mieć kogoś kto będzie Cie wspierał, bo na pewno nie raz przyjdą gorsze okresy, okresy załamania.

© Walka Z Rakiem Złośliwym
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci